Zapowiedzi

2017-04-21
Spotkania z muzykami i dziennikarzami, koncerty zagranicznych i polskich gwiazd rocka, bluesa i hip hopu, giełda płyt winylowych czy impreza w stylu „Gorączki sobotniej nocy”. 10 maja w Chorzowie wystartuje pierwszy Vinyl Festival, dzięki któremu na okrągły tydzień miastem zawładnie analogowa muzyka z czarnych płyt. Chorzów Vinyl Festival to pierwsza tego rodzaju impreza w Polsce, wobec której nie powinien pozostać obojętny żaden fan dobrej muzyki.
2017-04-20
Wystawę prezentującą zdjęcia nagrodzone w World Press Photo, najważniejszym konkursie fotografii prasowej na świecie, po raz drugi będzie można obejrzeć w Chorzowie. Wystawa World Press Photo po raz pierwszy zawitała do Chorzowa w roku 2016, powracając tym samym na Śląsk po przeszło dekadzie. W ciągu trzech tygodni odwiedziło ją ponad 25 tysięcy osób z całego regionu. - Wobec tak ogromnego zainteresowania World Press Photo w Chorzowie w ubiegłym roku, oraz tylu pozytywnych sygnałów ze strony mieszkańców, wiedzieliśmy, że wystawa najlepszych fotografii prasowych na świecie musi powrócić do naszego miasta – mówi Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa.
2017-04-13
2 maja     Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej (teren WKU przy ul. 75 Pułku Piechoty 3)godz. 8.00     V Rajd Śladami Wojska Polskiego po Chorzowie    8.00-10.30.godz. 10.30   Otwarcie Izby Pamięci Grupy Operacyjnej Śląsk i 75 Pułku Piechoty (ul. Powstańców 70/3)godz. 12.00   Uroczyste podniesienie flagi państwowej na maszt przy Pomniku Poległych Żołnierzy 75 Pułku Piechoty (teren WKU przy ul.
2017-04-13
Maraton fitness i konkurencje dla prawdziwych twardzieli – 20 maja w Chorzowie każdy będzie mógł „uwolnić swoją energię”. Pod tym hasłem na orliku przy ul. Kościuszki odbędzie się kolejna edycja sportowej imprezy Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu oraz Decathlonu. O godzinie 16:00 rozpocznie się maraton fitness, podczas którego uczestnicy będą ćwiczyć w rytm muzyki pod czujnym okiem instruktorek. Dla pierwszych 100 osób praktyczny upominek (który przyda się zarówno tego dnia, jak i w domu).
2017-04-13
23 kwietnia o godz. 14.00 w Parku Śląskim dobędą się II Międzynarodowe Wyścigi Wózków BuggyGym.  Głównym celem imprezy jest rozpowszechnienie aktywności fizycznej oraz pokazanie, że posiadanie małego dziecka nie jest przeszkodą w prowadzeniu aktywnego stylu życia. Intencją spotkania jest wyłonienie najszybszego rodzica, który pokona w marszu z wózkiem na dystansie 100 kroków, pozostałych rodziców. Ponadto impreza wypełniona jest atrakcjami dla całych rodzin – są: aktywności ruchowe dla małych i dużych, wkłady (m.
2017-04-13
25 kwietnia o godzinie 11.00 ulicami Chorzowa przejdzie pochód z okazji Światowego Dnia Wiedzy na Temat Autyzmu oraz miesiąca autyzmu. Pochód ruszy spod gmachu Urzędu Miasta i zatrzyma się na terenie pod Szybem Prezydent, gdzie po krótkim przywitaniu zaproszonych gości, około godziny 12:00 rozpoczną się zabawy i atrakcje m.in.:- wejście na Szyb Prezydent- malowanie twarzy- prezentacja wozu strażackiego- zabawy muzyczne z animatorem- zajęcia ze Sznupkiem- quiz podwórkowy- tor przeszkód
2017-04-11
Hospicjum w Chorzowie oraz Chorzowski Klub Rowerowy serdecznie zapraszają 1 maja wszystkich rowerzystów do udziału w „VI Rowerowym Rajdzie Nadziei”. Rajd, mający charakter wspólnego przejazdu wszystkich uczestników, przejedzie ulicami Miasta Chorzów, alejkami Parku Śląskiego i Skansenu, trasa liczy ok. 15 km. Początek godz. 13.00 przy Hospicjum - skwer na ul. Dyrekcyjnej, meta w Skansenie podczas „Śląskich Godów”.

 

segregus www