Zapowiedzi

2018-05-22
Masz rower i znasz Chorzów ? 2 czerwca w ramach III Pikniku w Ogrodach Słowaka odbędzie się I Chorzowska Gra Miejska – ChoRoGraMi. W grze udział mogą wziąć 2 lub 3 – osobowe rowerowe drużyny wyposażone w telefon z aparatem i internetem. Zadanie polega na odnalezieniu w określonym czasie wyznaczonych przez organizatora charakterystycznych punktów na terenie miasta. Uczestnicy mają do wyboru trzy kategorie: Open, Juniorską i Seniorską.
2018-05-22
"Industria jest kobietą" to przewodnie hasło tegorocznego Święta Zabytków Technki. Wystawy, koncerty, gry terenowe czy warszaty z rękodzieła to tylko część atrakcji jakie będą miały miejsce pod Szybem Prezydent 9 czerwca. Tradycyjnie już 8.06 wieczorem zapraszamy na tzw. "Rozruch Maszyn" przed Industriadą.   Rozruch Maszyn 08.06.201821:00-22:30 Jola Literska Rudokapela i kobiety Kassnera - koncert z wizualizacjami   Industriada 09.
2018-05-22
Kilkaset przedszkolaków wkrótce zawładnie chorzowską sceną. 25 maja w Chorzowskim Centrum Kultury przy ul. Sienkiewicza 3 odbędzie się finał XXIII edycji Chorzowskiego Festiwalu Przedszkolaków  Bobas 2018. 16 oraz 17 maja, podczas przesłuchań konkursowych, dzieciaki zaprezentowały się indywidualne i zespołowo w czterech kategoriach: wokalnej, wokalno-instrumentalnej, tanecznej i teatralnej. Uczestników oceniło profesjonalne jury, a efekty będziemy mogli zobaczyć podczas gali na Sali Widowiskowej, ChCK gdzie wystąpią zaprezentują się laureaci konkursu.
2018-05-22
Plac przed Chorzowskim Centrum Kultury zamieni się w ogród z czasów elżbietańskich. Na plenerowej scenie zobaczyć będzie można największe hity Szekspira m.in. „Romeo i Julię”, „Króla Leara” i „Poskromienie Złośnicy”. Teatralna impreza odbędzie się 24 maja wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10:15 i potrwa do wieczora. Podczas obchodów 2 Chorzowskich Ogrodów Szekspirowskich zaprezentuje się również Teatr Kamishibai, Studio Musicalowe STEP Tomasza Micha czy Teatr Reduta Śląska.
2018-05-21
W piątek 25 maja w godzinach od 16.00 do 22.30 w Śląskim Międzyuczelnianym Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych w Chorzowie (ul. 75 Pułku Piechoty 1A, Chorzów) odbędzie się Chorzowski Piknik Naukowy z mappingiem – jedno z wydarzeń w ramach obchodów jubileuszu 50-lecia Uniwersytetu Śląskiego. Impreza organizowana jest przez Uniwersytet Śląski oraz Miasto Chorzów.Podczas wydarzenia odbywać się będą wykłady, warsztaty oraz pokazy prowadzone przez wybitnych naukowców Uniwersytetu Śląskiego z możliwością obejrzenia laboratoriów naukowych.
2018-05-17
Pod Szybem Prezydent zadokuje statek piracki. Nieopodal zaparkują foodtrucki. A do tego specjalny, interaktywny program dla najmłodszych. To tylko kilka atrakcji przygotowanych na tegoroczny Dzień Dziecka w Chorzowie. W czerwcu Szyb Prezydent opanują piraci. Będzie dmuchany statek do zabawy, iluzjonista, żonglerzy i animatorzy w pirackich przebraniach. Do tego strefa bezpieczeństwa, prowadzona przez policję, straż pożarną i straż miejską oraz strefa gastronomiczna – z foodtruckami oraz darmowymi popcornem i watą cukrową dla wszystkich uczestników.
2018-04-24
W tym roku obchody Święta Miasta trwać będą cały miesiąc, w Chorzowie świętujemy 150 lat od nadania praw miejskich Królewskiej Hucie, a także 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.   25 maja16.00 – otwarcie Chorzowskiego Pikniku Naukowego oraz rozpoczęcie zajęć w ŚMCEBI; 16.30 – występ zespołu dziecięcego z Chorzowskiego Centrum Kultury;17.00 – występ zespołu The Limestone; 17.

 

segregus www