Zapowiedzi

2018-03-20
13 kwietnia, niezależnie od pogody, wiosna opanuje Plac Hutników. Wszystko za sprawą kolejnej ożywiającej centrum miasta imprezy organizowanej w ramach CUMY. Wspólne sadzenie kwiatów, ozdabianie ławek oraz alejek, piknik z poczęstunkiem, energetyczna muzyka i najróżniejsze animacje z pewnością obudzą z zimowego snu spoglądającego z cokołu hrabiego Redena. Warto, żeby sam zainteresowany przywitał wiosnę nie w szaliku i czapce, ale w wyjątkowym, pasującym do okazji stroju.
2018-03-14
W tym roku Budżet Obywatelski Chorzowa wystartuje nieco wcześniej. Już w kwietniu mieszkańcy będą mogli składać swoje propozycje projektów inwestycyjnych oraz społecznych. W związku z tym, w drugiej połowie marca w dzielnicach odbędą się spotkania informacyjno-inspiracyjne dla wszystkich zainteresowanych tym tematem. Prowadzone przez członków Fundacji Napraw Sobie Miasto spotkania będą okazją do poznania zasad 6.
2018-03-14
Już po raz piąty Planetarium Śląskie zaprasza na rodzinny piknik rakietowy. To impreza, która z roku na rok gromadzi w Parku Śląskim coraz większe grono miłośników astronautyki, lotów kosmicznych, a także tych osób, które chcą po prostu miło spędzić czas. Impreza odbędzie się w niedzielę, 15 kwietnia o 10:00.Na dziedzińcu Planetarium pojawią się różne rodzaje rakiet. Będą te napędzane paliwem stałym, które potrafią osiągnąć wysokość kilkuset metrów, ale także rakiety na wodę, które będzie można umieścić na stanowisku startowym i samodzielnie wypuścić w powietrze.
2018-03-13
17 kwietnia w Miejskim Ośrodku Rekreacji i Sportu w Chorzowie przy ul. Dąbrowskiego 113 odbędą się 33. Targi Pracy. Organizatorzy zapraszają osoby poszukujące pracy oraz pracodawców. Podczas targów odbędzie się także spotkanie informacyjne dla pracodawców, dotyczące możliwości pozyskiwania pracowników z krajów Unii Europejskiej oaz spoza UE. Start o godz. 10.00.
2018-02-26
Jak najlepiej uczcić Światowy Dzień Wody i powitać wiosnę? Oczywiście na basenie! Jak co roku MORiS zaprasza wszystkie rodziny, które lubią sportową rywalizację do wzięcia udziału w Wiosennym Święcie Wody. W tym roku impreza odbędzie się 24 marca. Zawody przeprowadzone będą na dwóch basenach jednocześnie: przy ul. Granicznej 92 i na wyremontowanym obiekcie przy placu Powstańców Śląskich 1. Dla najlepszych rodzin MORiS przygotował bardzo atrakcyjne nagrody.
2018-02-20
Chorzowski MORiS po raz kolejny zaprasza wszystkich fanów tenisa stołowego do wspólnej zabawy i rywalizacji. W niedzielę 25 marca w hali przy ul. Dąbrowskiego 113 odbędzie się Wiosenny Turniej Tenisa Stołowego. Zawodnicy rywalizować będą w 6 kategoriach. Zapisy będą odbywać się w dniu zawodów do godz. 9:45, a rozpoczęcie turnieju planowane jest na godz. 10:15. Dla najlepszych w każdej kategorii wiekowej MORiS przygotował dyplomy oraz nagrody.

 

segregus www