Zapowiedzi

2017-03-17
Marcel Król, lat 18 – skonstruował drona, Piotrek Korbus, lat 18 – wie jak zrobić  miecz świetlny, a 15-latek Adam Pisula jest genialnym programistą. To tylko kilku młodych naukowców, którzy 28 marca zaprezentują swoje wynalazki i umiejętności w ramach 9. Chorzowskiego Festiwalu Nauki. Start naukowego Mam Talent o godzinie 10.00 w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 3 przy ul. Batorego 37.
2017-03-16
Naklejki i pisaki? Nuda! Naucz się ozdabiać pisanki jak prawdziwy artysta. Technik zdobienia wielkanocnych jaj jest wiele: malowanie, wydrapywanie, wyklejanie… Podczas organizowanych przez Centrum Integracji Międzypokoleniowej warsztatów będzie okazja, by się ich nauczyć. Malowanie pisanek to wielowiekowa tradycja, popularna nie tylko w Polsce, ale także w Europie, a nawet poza nią. Co ciekawe, była ona znana jeszcze przed narodzinami Chrystusa - najstarsze pisanki pochodzą z terenów sumeryjskiej Mezopotamii, zwyczaj malowania jajek, o czym wspominają między innymi Owidiusz i Pliniusz Młodszy, powszechny był także w czasach cesarstwa rzymskiego.
2017-03-16
To wyjątkowa okazja, by spotkać osobiście członka legendarnego składu Paktofonika – Rahima. 23 marca w kinie Grajfka w ChCK odbędzie się projekcja filmu „Jesteś Bogiem”, po której będzie można porozmawiać z Rahimem. Spotkanie poprowadzi Agata Śliwa.„Jesteś Bogiem”reż. Leszek Dawid, Polska 2012 muzyczny/dramat/biograficznyJedna z najważniejszych premier kinowych 2012 roku, film o założonej w 1998 roku przez Piotra „Magika” Łuszcza, Sebastiana „Rahima” Salberta i Wojciecha „Fokusa” Alszera legendarnej polskiej grupie hiphopowej Paktofonika, która dzięki oryginalnym utworom, takim jak słynny „Jestem Bogiem”, stała się głosem pokolenia młodych Polaków.
2017-03-16
27 marca o godzinie 19.00 w Chorzowskim Centrum Kultury odbędzie się spektakl Pół na Pół. Jest to polska adaptacja hiszpańskiej sztuki. Historia opowiada o losach dwóch przyrodnich braci, Dominika i Roberta. W rolę Dominika wciela się Piotr Szwedes, natomiast w roli Roberta występuje Piotr Polk. Pół na Pół to spektakl podejmujący wiele ludzkich dylematów w komediowej formule. Dotyka on skomplikowanych relacji rodzinnych.
2017-02-27
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Wiosennym Turnieju Tenisa Stołowego, który odbędzię się w ostatnią niedzielę marca w Hali Sportowej MORiS przy ul. Dąbrowskiego 113. Zawodnicy rywalizować będą w 6 kategoriach. Zapisy do godz. 9:45 - rozpoczęcie turnieju o godz. 10:15. Najlepsi w każdej kategorii wiekowej mogą liczyć na dyplomy oraz nagrody.

 

segregus www