Zapowiedzi

2017-02-15
Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Chorzowie zaprasza wszystkich chętnych na weekendowe dni otwarte. W sobotę 18.02 oraz niedzielę 19.02 między godziną 10.00 a 14.00 będzie można wyprowadzić schroniskowe psiaki na długi spacer, adoptować psa lub kota, zawrzeć umowę adopcji wirtualnej, zrobić zakupy na charytatywnym bazarku lub wesprzeć zwierzaki darowizną. Jak zwykle mile widziane będą sucha oraz mokra karma, koce, ręczniki, obroże, smycze, szampony dla psów, szczotki do czesania oraz pomoc finansowa.
2017-02-13
Mowa o Peugeocie 406, który lada dzień zostanie wystawiony na aukcję. Ciekawostką są jego tablice rejestracyjne – SH 00001. Zakupiony w 1999 roku samochód, zastąpił poloneza i woził byłego Prezydenta Chorzowa  – Marka Kopla – aż do końca jego prezydentury. Sam zainteresowany zdradził nam, że gdziekolwiek nie jechał, peugeot nigdy go nie zawiódł. To spora rekomendacja, biorąc pod uwagę trasy, które peugeot przejechał.
2017-02-13
20 lutego rozpocznie się nowy semestr w Chorzowskiej Akademii Dzieci i w działającym pod jej skrzydłami Klubie Malucha. W ramach inauguracji organizowany jest Festiwal Masek i Strojów Karnawałowych. Wiosenny semestr w Chorzowskiej Akademii Dzieci rozpocznie się w poniedziałek 20 lutego. W ofercie ponownie znajdą się między innymi zajęcia adaptacyjne, gimnastyka mamy, taty i smyka, gimnastyka dla kobiet w ciąży, sylabowa nauka czytania, pracowania artystyczna, zajęcia teatralne, czy aerobik dla mam.
2017-02-13
W piątek, 17 lutego, w Chorzowskiej Akademii Seniora oraz we wszystkich Dzielnicowych Akademiach Seniora uroczyście zainaugurowany zostanie nowy semestr. Zajęcia rozpoczną się trzy dni później. Po kilkutygodniowej przerwie Chorzowska Akademia Seniora, wraz ze wszystkimi swoimi filiami, wznawia działalność. Regularne zajęcia skierowane do mieszkańców Chorzowa, którzy ukończyli pięćdziesiąt lat rozpoczną się w poniedziałek, 20 lutego.
2017-02-07
Jeśli nie jest Ci obojętny los chorzowskiej młodzieży i pragniesz włączyć się w proces ożywienia gospodarczego i społecznego serdecznie zapraszamy na warsztaty, w ramach których przedstawione zostaną główne założenia projektu CUMA. Warsztaty odbędą się w Chorzowskim Centrum Kultury przy ulicy Henryka Sienkiewicza 3, w Chorzowie. Warsztaty dla przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz podmiotów publicznych odbędą się 17.
2017-02-06
Już dziś zapraszamy wszystkie rodziny, które lubią sportową rywalizację do wzięcia udziału w 6 edycji Wiosennego Święta Wody, które odbędzie się 18 marca o godz. 10:00. Podobnie jak w zeszłym roku zawody przeprowadzone będą na dwóch basenach jednocześnie: przy ul. Granicznej 92 i pl. Powstańców Śl. 1. Dla najlepszych rodzin MORiS przygotował puchary, dyplomy oraz atrakcyjne nagrody. Drużyna musi liczyć minimum 2 osoby (dziecko do lat 18 + osoba dorosła), a maksymalnie 4.
2017-01-26
23 lutego w Miejskim Domu Kultury Batory w Chorzowie odbędą się eliminacje do dwuetapowego konkursu recytacji w mowie śląskiej „Śląska Ojczyzna Polszczyzna”, skierowanego do  uczniów gimnazjów, a także młodzieży szkół ponadgimnazjalnych z Górnego Śląska. Dla szkół podstawowych  eliminacje odbędą się 3 marca w Gimnazjum nr 6 im. Miłośników Ziemi Śląskiej w Chorzowie, które jest jednym z organizatorów całego wydarzenia (obok Gimnazjum Nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w Chorzowie oraz IV Liceum Ogólnokształcące im.

 

segregus www