Wydarzenia

2017-10-16
Osobna pula środków na projekty społeczne - to nowość w budżetach obywatelskich, którą jako pierwszy na Śląsku testuje Urząd Miasta w Chorzowie. 30 tysięcy złotych w każdym z 8 okręgów przeznaczonych zostanie na działania miękkie, takie jak organizacja imprez, warsztatów, szkoleń, wystaw itp. Co konkretnie zostanie zrealizowane? O tym zadecydują mieszkańcy w głosowaniu, które ruszyło 16 października. Wśród propozycji zgłoszonych przez chorzowian znalazła się m.
2017-10-16
19.10 (czwartek) w godzinach porannych rozpoczęte zostaną prace związane z remontem jezdni ulicy Rostka. Mając na względzie zakres prowadzonych robót wprowadzone zostaną następujące zmiany w organizacji ruchu drogowego:1. ulica Rostka zostanie zamknięta dla ruchu pojazdów,2. wyznaczony zostanie objazd z kierunku ulic Truchana i Sienkiewicza w kierunku ulic Pocztowej i Floriańskiej ulicami:- Kazimierza Wielkiego - na czas remontu w jej ciągu zostanie odwrócony kierunek jazdy,- Dworcową (odcinek pomiędzy Placem Dworcowym i ulicą Kazimierza Wielkiego) - na czas remontu w jej ciągu zostanie odwrócony kierunek jazdy,3.
2017-10-16
13 października w Muzeum w Chorzowie odbył się wernisaż wystawy „Pre-tekst: Jerzy Milian”, podczas której sam muzyk odebrał Nagrodę Specjalną Prezydenta Miasta w Dziedzinie Kultury. Dzień później, 14 października, w Teatrze Rozrywki odbyła się uroczysta gala połączona z koncertem Mitch&Mitch, podczas której zainaugurowany został Rok Kulturalny Chorzowa, a laureaci Nagród w Dziedzinie Kultury odebrali z rąk prezydenta Andrzeja Kotali statuetki.
2017-10-12
Nagrody i wyróżnienia dla najlepszych nauczycieli oraz akty stopnia nauczyciela mianowanego i uroczyste ślubowania tych, którzy w czasie letniej sesji egzaminacyjnej zdali egzamin. 12 października w Chorzowskim Centrum  Kultury odbyły się uroczyste obchody Miejskiego Dnia Edukacji Narodowej. – To był szczególnie trudny rok dla chorzowskich szkół i przedszkoli, głównie z powodu wprowadzanej w rekordowo szybkim tempie reformy edukacji – podkreślał obecny na ceremonii Zastępca Prezydenta Miasta ds.
2017-10-11
11.10 (środa) wprowadzony został kolejny etap robót na skrzyżowaniu ulicy Kościuszki i Plac Piastowski w Chorzowie. Ruch pojazdów z kierunku centrum w kierunku Chorzowa Starego odbywa się bez zmian. Ruch pojazdów w kierunku przeciwnym odbywa się wybudowaną częścią ronda. Możliwy jest również skręt w lewo w kierunku ulicy Kadeckiej.Ze względu na zakres robót nie jest możliwy bezpośredni dojazd do ul. Krakowskiej z kierunku Placu Piastowskiego.
2017-10-11
W ostatnim tygodniu września Szkoła Podstawowa nr 18 w Chorzowie gościła grupę uczennic oraz nauczycieli z zaprzyjaźnionej szkoły na Węgrzech. Węgrzy spędzili w Chorzowie trzy dni pełne różnorodnych zajęć. Mieli okazję zwiedzić szkołę oraz bliżej poznać polskich kolegów, grając z nimi we współczesne gry planszowe. W następnych dniach odwiedzili chorzowskie zoo, a w trakcie przejażdżki kolejką Elka mgli dobrze poznać Park Śląski.
2017-10-10
Zbliża się kolejna edycja „Akcji – Aktywizacji”. Tym razem motywem przewodnim będzie bezpieczeństwo. „Akcja – Aktywizacja” jest projektem Centrum Integracji Międzypokoleniowej, który ma za zadanie zwiększenie wiedzy i świadomości mieszkańców Chorzowa w różnych dziedzinach, a także zachęcenie ich do aktywnego działania na rzecz poprawy warunków życia. Projekt ruszył w lutym i dotychczas odbyły się już dwa bloki tematyczne.

 

segregus www