Wydarzenia

2017-12-13
8 grudnia  w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 odbył się spektakl  francuskich artystów z Théâtre de Caravanserail , którzy przybyli do Chorzowa z Courbevoie pod Paryżem. Zespół tworzy małżeństwo aktorów Estelle Bonnier – Bel-Hadj, Mansour Bel Hadj oraz ich pięcioletni syn Ismaël.  Stworzyli oni spektakl „ Scuola”, z którym przemierzają swoim kamperem  trasę z Paryża do Teheranu.
2017-12-12
Serdecznie zapraszamy uczniów klas 2 i 3 gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych do udziału w XIII Międzyszkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek Polskich, który odbędzie się  17 stycznia. Szczegóły konkursu w regulaminach: Regulamin_XIII_Konkursu_kolędgimnazjum.docx XIII_regulamin_konkursu_kolęd_i_pastorałek_ponadgimnazjalne_4.docx
2017-12-12
Hrabia Reden zmienił wizerunek na zimę. 5-metrowy szalik i olbrzymia czapka – to prezent, który seniorki z Chorzowa wydziergały specjalnie dla niego. 12 grudnia pomnik stojący na placu Hutników opatulono zimowym kompletem przygotowanym przez seniorki z Centrum Integracji Międzypokoleniowej i Klubu Ewa. Ojciec górnośląskiego przemysłu stoi na kilkumetrowym cokole, dlatego nie obyło się bez zwyżki.Pomnik Redena wybrano nie bez powodu, to właśnie w jego okolicy odbędzie się Chorzowski Jarmark Bożonarodzeniowy.
2017-12-12
13 grudnia (środa) od godziny 8:00 na skrzyżowaniu ulicy Miłej z ulicą Katowicką prowadzone będą prace drogowe związane z przebudową połączenia ww. ulic, aby poprawić komfort zjazdu z ulicy Katowickiej w Miłą i z ulicy Miłej w Katowicką.Na czas prowadzonych prac zachodzi konieczność:1.    zamknięcia dla ruchu pojazdów fragmentu ulicy Miłej w obrębie przejazdu tramwajowego,2.    zawężenia do jednego pasa ruchu na ulicy Katowickiej (w kierunku do Bytomia) w rejonie skrzyżowania z ulicą Miłą.
2017-12-08
Bieg z ciężką drabiną i wspinaczka na 3. piętro w kilkanaście sekund? Brzmi niewiarygodnie, ale to zadanie, z którym 8 grudnia w Chorzowie zmierzyło się ok. 70 strażaków z całej Polski. W Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej odbył się XXIII Międzynarodowy Turniej we wspinaniu przy użyciu drabiny hakowej. Zawodnicy mieli bardzo trudne zadanie: 33-metrowy bieg z ponad 8-kilową drabiną, a następnie wspinaczka na ścianę imitującą budynek.
2017-12-08
Urząd Miasta w Chorzowie zaprasza na wykład lek. med. specjalisty chirurgii Przemysława Króla z Zespołu Szpitali Miejskich, poświęcony rakowi piersi – od profilaktyki po terapię. Wykładu pod tytułem „Rak piersi - współczesne spojrzenie na profilaktykę, diagnostykę i terapię” będzie można wysłuchać w poniedziałek, 11 grudnia, w Dużej Sali Posiedzeń Urzędu Miasta w Chorzowie. Wydarzenie to jest również okazją do przekazania informacji o programach polityki zdrowotnej realizowanych aktualnie przez miasto oraz planowanych na rok 2018.
2017-12-07
5 grudnia uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Miłośników Ziemi Śląskiej wzięli udział w Dniu Zdrowia. W ramach wydarzenia odbyło się  wiele ciekawych konkursów (m.in. kulinarny lub test wiedzy), wykład  „Dieta w życiu człowieka” prowadzony przez wykładowcę AWF Katowice Karola Bara, warsztaty kulinarne „Kuchnia Św. Hildegardy”, zajęcia z jogi, kurs pierwszej pomocy dla klas czwartych szkoły podstawowej oraz bieg terenowy.

 

segregus www