Szukaj

Wyników: 4465, stron: 638, aktualna strona: 1


2017-10-18
18 października w Sali Posiedzeń Urzędu Miasta w Chorzowie uroczysta sesja zainaugurowała 6. kadencję Młodzieżowej Rady Miasta. Podczas sesji spośród uczniów chorzowskich szkół ponad-gimnazjalnych zostali wybrani przedstawiciele Rady: Przewodnicząca MRM - Weronika WalenciakWiceprzewodniczący MRM - Krzysztof GrzybekSekretarz MRM - Rafał KołodziejSkarbnik MRM - Wojciech Duda Celem Młodzieżowej Rady Miasta jest m.
2017-10-18
17 października w Chorzowskim Centrum Kultury odbył się okrągły jubileusz 30-lecia Szkoły Podstawowej nr 5 im. Janusza Kusocińskiego w Chorzowie. Sala CHCK szybko zapełniła się zaproszonymi gośćmi, sympatykami oraz byłymi i obecnymi uczniami tej placówki. Na gali obecni byli: Prezydent Miasta Andrzeja Kotala oraz jego Zastępca ds.  Społecznych Wiesław Ciężkowski, którzy złożyli gratulacje na ręce dyrektora szkoły Wojciecha Niezgody.
2017-10-18
16 października w ramach europejskiego projektu „Leading to Learn Togheter” ( LELETO) gościliśmy przedstawicieli i ekspertów z zakresu edukacji  z  Wielkiej Brytanii, Litwy, Łotwy  i Estonii. Celem spotkania była wymiana doświadczeń oraz dyskusja nad  podejściem jakościowym w zakresie rozwoju zawodowego nauczycieli w UE. Gości przywitał Zastępca Prezydenta Miasta ds. Społecznych Wiesław Ciężkowski, który nie tylko opowiedział o Chorzowie, ale także odpowiadał na wszystkie pytania zainteresowanych.
2017-10-17
I. DANE STATYSTYCZNE 1. Działania Policji: Udział w bójce Pobicia Zgwałcenia Rozboje Kradzieże Kradzieże z włamaniem Przestępstwa związane z obrotem narkotykami Wypadki drogowe, w których: - osób poniosło śmierć - osób zostało rannych Osób zatrzymanych: - nietrzeźwych kierujących - sprawców przestępstw o charakterze kryminalnym Zabezpieczonych niewypałów, niewybuchów, ładunków wybuchowych Odebranych zgłoszeń o podłożeniu ładunków wybuchowych Masowe zakłócenia porządku publicznego (nielegalne demonstracje, zamieszki) Interwencje dotyczące osób bezdomnych Inne zdarzenia mające wpływ na bezpieczeństwo publiczne 2.
2017-10-17
Już po raz trzeci Urząd Miasta organizuje Study Tour Chorzów. Impreza dedykowana jest potencjalnym inwestorom i ma na celu pokazanie gospodarczych atutów naszego miasta, ale również zaprezentowanie jego krajobrazu społecznego i kulturalnego, które w dużej mierze stanowią o standardzie życia. Tym razem wydarzenie ma wymiar międzynarodowy. W ramach VII Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw, który odbywa się w Katowicach w dniach 18-20 października, organizowanego przez Regionalną Izbę Gospodarczą, 18 października Chorzów odwiedzi kilkunastoosobowa grupa niemieckich przedsiębiorców sektora MŚP reprezentujących różne branże.
2017-10-17
W związku z udziałem pracowników Referatu Komunikacji w szkoleniach dotyczących wdrożenia nowego programu do rejestracji pojazdów  CEPiK, w dniach 19-20 października liczba obsługujących stanowisk będzie zmniejszona. Przepraszamy za utrudnienia. 
2017-10-17
Niebawem rozpocznie się przebudowa rynku w Chorzowie. Przywrócone zostaną mu funkcje przestrzeni publicznej otwartej dla ludzi, przyjaznej i tętniącej życiem. Jednocześnie w sąsiedztwie naszego rynku powstaje CUMA – Centrum Usług Szkoleniowych i Aktywizacji Zawodowej dla Młodzieży w Chorzowie.  Zanim ruszą prace budowlane sprawdzimy jak drobne zmiany w przestrzeni mogą wpłynąć na jej charakter. 27 października na kilka godzin odmienimy część rynku.

Menu