Nieodpłatna pomoc prawna 2017 – Chorzów najlepszy!
2018-02-28

Chorzów uzyskał najlepszy wynik w województwie śląskim w liczbie udzielonych porad prawnych (proporcjonalnie do liczby mieszkańców). W 4 punktach działających na terenie naszego miasta w 2017 r. udzielono 1.726 nieodpłatnych porad prawnych, średnia na jeden punkt wyniosła 432 porady – najwięcej w województwie śląskim.

Uprawnione osoby – kobiety w ciąży, osoby do 26 roku życia i powyżej 65 roku życia, posiadacze Karty Dużej Rodziny, weterani, kombatanci, osoby będące w sytuacji kryzysowej i osoby pobierające świadczenia z Ośrodka Pomocy Społecznej mogły skorzystać z pomocy 2 prawników, 11 adwokatów oraz 9 radców prawnych.

Szczególnie dużym zainteresowaniem, cieszyły się porady z zakresu prawa cywilnego, spadkowego, rodzinnego (zwłaszcza alimentów) i prawa karnego. Panie częściej niż panowie, szukali rozwiązań problemów natury prawniczej - około 63% porad udzielono bowiem kobietom.

W ramach nieodpłatnej pomocy prawnej świadczący pomoc informowali o uprawnieniach i obowiązkach oraz wskazywali osobom zgłaszającym się po poradę, sposoby rozwiązania problemów prawnych. Pomogli w sporządzeniu ponad 200 projektów pism dotyczących min. zwolnienia z kosztów sądowych, czy ustanowienia pełnomocnika.

Również w roku 2018 zapraszamy do korzystania z nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie Chorzowa. Szczegóły, w tym adresy punktów można znaleźć pod adresem http://www.chorzow.eu/dla-mieszkanca/nieodplatna-pomoc-prawna/nieodplatna-pomoc.html

Plakat pomoc_prawna

Najpopularniejsze

Warto zajrzeć