Peleton Tour de Pologne znów przejedzie przez Chorzów - 30.07
2017-07-10

30 lipca kolarze startujący w Tour de Pologne – najbardziej prestiżowym wyścigu kolarskim w Polsce – ponownie przejadą ulicami naszego miasta. Znamy już dokładny przebieg chorzowskiego odcinka trasy.Siedem dni, ponad 500 miejscowości i 1144 kilometry do pokonania. Tak w skrócie przedstawia się 74. edycja Tour de Pologne. Wyścig odbędzie się między 29 lipca a 4 sierpnia. Po raz trzeci z rzędu kolarze zaprezentują się w Chorzowie. W przeciwieństwie do 2015 i 2016 r. „chorzowski etap” przypadnie nie na dzień roboczy, lecz na niedzielę. Kolarzom będzie można kibicować 30 lipca, podczas drugiego etapu – z Tarnowskich Gór do Katowic. – Tegoroczna trasa przez Chorzów, ze względu na prowadzone remonty, będzie nieco krótsza. Kolarze w tym roku nie przejadą przez Klimzowiec. Wszystkich zapraszamy do strefy kibica na plac Powstańców Śląskich – informuje Wiesław Ciężkowski, Zastępca Prezydenta Chorzowa ds. Społecznych Planowana godzina wjazdu peletonu do naszego miasta to 14.56 (może ulec zmianie o kilka minut; w zależności od tempa jazdy). Kolarze przyjadą od strony Bytomia i najpierw zaprezentują się na ulicy Łagiewnickiej. Podobnie jak w latach ubiegłych walczyć będą następnie o punkty na lotnej premii na ulicy Krakusa. Tuż za premią dojdzie do zasadniczej zmiany. Peleton nie skręci w prawo w ulicę Katowicką (w stronę Klimzowca; w ubiegłych latach przejeżdżał ulicą Gałeczki), lecz w lewo. Następnie kolarze zmierzać będą przez Chorzów Stary do Siemianowic Śląskich.

Utrudnienia ruchu mogą wystąpić między godziną 14.00 a 16.00. Trasa prowadząca ulicami Chorzowa ma ok. 9 km. Czas przejazdu kolarzy przewidywany jest na ok. 15 min. Trasa wyścigu będzie wyłączona z ruchu samochodowego na czas przejazdu ekip technicznych i kolarzy i otwarta zaraz po przejeździe. Wyjątkiem będzie ul. Krakusa, gdzie przewidziana jest lotna premia. Tu ze względu przygotowań technicznych ulica będzie zamknięta już od ok. godz. 13.00.

 

Trasa wyścigu

Peleton wjedzie do Chorzowa ok. godziny 14:56: wjazd z Bytomia ul. Łagiewnicka, Niedurnego, 11 Listopada, Krzyżowa, Łagiewnicka, Rondo Wagnera, Mariańska, Janasa, przecinamy 3 Maja, Styczyńskiego, Filarowa, rondo, Floriańska, Krakusa - lotna premia, Katowicka, Stabika, Stacyjna, Legnicka, Rębaczy, Główna, Michałkowicka,  wjazd do Siemianowic Śląskich.

 

Przyłącz się do peletonu!
Zanim ulicami Chorzowa przejadą profesjonaliści, trasa wyścigu zostanie otwarta dla mieszkańców Chorzowa chcących dosłownie wczuć się w role zawodników. 30 lipca o godzinie 13:30 z placu kościelnego przy ul. Łagiewnickiej (przy parafii pw. św. Józefa) wyruszy chorzowski peleton. Chętni przejadą na rowerach fragment trasy wyścigu do Premii Lotnej przy ul. Krakusa. Przejazd będzie miał charakter rekreacyjny, a relacja z niego pojawi się na stronie internetowej www.chorzow.eu.

Najpopularniejsze

Warto zajrzeć