Nowy budynek komunalny stanie przy ul. Truchana, briefing prasowy – 21.06
2017-06-19

W centrum Chorzowa powstaną kolejne mieszkania komunalne. W zeszłym roku rozpoczęła się budowa przy ul. Kościuszki (16 mieszkań komunalnych + 45 w ramach TBSu), wkrótce prace ruszą także przy ul. Truchana 56. W nowym budynku komunalnym znajdzie się 18 mieszkań, w tym 2 przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Projekt będzie stanowił kontynuację zabudowy ul. Truchana, nawiązując swoimi gabarytami i wyglądem do charakteru sąsiednich budynków. Na działce zaprojektowano także drogę i chodnik oraz dwa parkingi. Budynek będzie posiadał 5 kondygnacji z poddaszem użytkowym oraz windą. Wejście prowadzi bezpośrednio na parter, na którym znajdzie się rowerownia i wózkownia oraz pomieszczenie gospodarcze.
Koszt inwestycji to prawie 4 mln zł. Miasto otrzymało na ten cel dotację z Banku Gospodarstwa Krajowego w wysokości 1 mln 534 tys. zł. – To nie koniec inwestycji w mieszkalnictwo komunalne w Chorzowie. W przyszłym roku planujemy rozpocząć przebudowę pawilonu szpitalnego przy ul. Karola Miarki na budynek mieszkalny. Mieszkania komunalne powstaną także w nowym segmencie przy ul. Żeromskiego – trwa właśnie przetarg na projekt budowlany – wyjaśnia prezydent Chorzowa, Andrzej Kotala.
Zapraszamy na briefing prasowy połączony z podpisaniem umowy na budowę przy ul. Truchana: 21.06 (środa) godzina 10:00 Urząd Miasta (Mała Sala Sesyjna II piętro)

Najpopularniejsze

Warto zajrzeć